کسب درآمد از انتشار تحلیل و سیگنال-کلیک کنید

1403/03/22 | 18:28

بهترین ساعات برای ترید

بهترین ساعات ترید در ایران

آیا تا به حال به این مورد فکر کرده اید که انتخاب بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران چه اهمیتی برای معامله گران دارد؟ و آیا به این موضوع نگاه کرده اید که بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال می‌تواند باعث موفقیت بیشتر شما شود؟ افراد با اهداف بلند مدت یا کوتاه مدتی که انتخاب کرده اند وارد بازار های مالی و سرمایه گذاری می شوند، پس می توان گفت که تعیین زمان برای معامله نقش بسیار مهمی دارد.

در ادامه این مقاله به شکل مختصر و مفید به توضیح بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال پرداخته ایم.

بهترین ساعات ترید در ایران

جالب است بدانید که برخلاف بازار‌های جهانی مانند فارکس، بازار ارزهای دیجیتال به شکل 24 ساعت در طول شبانه روز فعالیت دارند و به این شکل معامله‌ گران می توانند 24 ساعت شبانه روز را در حال خرید و فروش ارز‌های خود باشند که این یکی از ویژگی هایی است که باعث شده است تا تعداد زیادی از معامله‌ گران و تریدر‌های حرفه ‌ای به سمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال بیایند و درنهایت از ارزهایی مانند اتریوم (Ethereum) و بیت کوین (Bitcoin) نوسان گیری کنند.

بنابراین آشنا شدن با مناسب ترین بازه زمانی و ساعت ترید ارز دیجیتال، این امکان را فراهم می کند تا شما به معاملات سودآور نزدیک شوید و میزان ریسک خود را بسیار کاهش دهید. در نتیجه، در نظر گرفتن بهترین ساعات ترید ارز دیجیتال برای خرید و فروش رمز ارزها می‌تواند به شما کمک کند تا معاملات بهتری داشته باشید.

بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال

واضح است نوساناتی که در این بازار وجود دارد، در طول هفته حتی در تمام ساعات روز یکسان نیست. اینکه شما به بهترین زمان و ساعات مناسب ترید ارز دیجیتال آگاه باشید و به نوسانات دقت کنید، این امکان را برای شما فراهم می کند تا شاهد سود بسیاری باشید. این موضوع بیشتر به ساعت های بازار چین, ژاپن و آمریکا ارتباط دارد، برای مثال؛ ساعاتی که بیشتر تریدر‌های آمریکایی یا چینی معاملات خود را شروع می ‌کنند، نوسانات بازار به میزان زیادی بالا می ‌رود و از به عقیده برخی تریدرها مناسب ترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال است که البته فراموش نکنید این کار به افراد تازه‌ وارد و کم تجربه پیشنهاد نمی‌ شود.

درنهایت بهتر است بدانید که ترید در بازار ارز دیجیتال یک فعالیت جهانی محسوب می شود، کشور هایی که دارای تریدر های بیشتر و همچنین سرمایه بیشتری هستند، تاثیر بسیاری در نوسانات دارند و به همین دلیل است که به ۳ کشور آمریکا , چین و ژاپن اشاره کرده ایم.

مطابق با اخرین تحقیقات صرافی ‌هایی مانند صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج، مناسب ترین زمان برای ترید در ایران، 4 صبح تا 12 ظهر به وقت تهران است، به دلیل نوسانات بسیاری که در این ساعات وجود دارد شما می توانید سود بسیاری بدست آورید. اما اگر شما در جست و جوی پیدا کردن بهترین زمان برای وارد شدن به بازار هستید، پیشنهاد می کنیم خود را با ساعت کاری تریدر‌های کشورهایی که اعلام کردیم هماهنگ کنید.

بهترین زمان معامله در بین روزهای ماه

بهترین روزهای ترید هر ماه، چه زمانی است؟ ممکن است بدانید که پنج روز انتهایی ماه و روزهای آغازین ماه بعد، به عنوان زمان های مناسب برای ترید شناخته شده اند و دلیل آن جریان پولی جدیدی است که ابتدای تمامی ماه ها به سمت صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری روانه می ‌شوند. البته مدیران صندق های مالی همواره تلاش می کنند تا ترازنامه مالی خود را در پایان هر سه ماه با خرید سهامی که عملکرد خوبی داشته ‌اند، مثبت کنند. درنهایت، این روز ها را می توان به عنوان زمانی مناسب برای سود‌دهی در نظر گرفت. فراموش نکنید که قاعده ی قطعی وجود ندارد و عوامل بسیاری هستند تا روی بازار تاثیر بگذارند، شما با تحلیل های مناسب، بهترین زمان را برای خرید و فروش سهام خود را انتخاب کنید.

برای دریافت سیگنال رایگان ارز دیجیتال روی این لینک کلیک کنید

اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال

اخبار هایی که در رابطه با این بازار به گوش شما می رسد چه منفی باشد چه مثبت، برای تعیین یا انتخاب بهترین زمان برای معامله ارزهای دیجیتال بسیار اهمیت دارند. دقت کنید در صورتی که شما یک تریدر روزانه باشید، این اخبار برای شما دارای اهمیت دو چندان است. ممکن است در طول روز با حجم وسیعی از اخبار مربوطه به نرخ‌ های اقتصاد کلان، ارز دیجیتال، رویدادهای مهم و سایر موارد روبه ‌رو شوید.

در نهایت، اطلاع داشتن از اخبار و زمان انتشار آن ها، از مواردی است که در انتخاب مناسب ترین زمان برای معامله یا ترید به شما کمک می کند. برای نمونه، درصورتی که شما روی آلت کوین‌ ها ترید می ‌کنید، با دقت به همبستگی مثبت با قیمت بیت کوین، میزان واکنش آنها به اخبار مثبت و منفی بازار در نمودار قیمتی را زیر نظر بگیرید تا در زمان مواجه شدن با حرکت های ناگهانی بازار، حرکت و رفتار های هیجانی نداشته باشید.

چگونه بهترین زمان ترید ارز دیجیتال را می‌توان پیدا کرد؟

بهتر است بدانید که مناسب ترین ساعات برای ترید ارزهای دیجیتال متفاوت است و بستگی به به نوع استراتژی و رویکرد تریدر دارد. اما در آخر یک تریدر برای پیدا کردن یک زمان مناسب به عوامل زیر بسیار توجه می کند:

  1. تحلیل تکنیکال (Technical Analysis):

تحلیل تکنیکال معمولا به بررسی شاخص‌های فنی، نمودارهای تاریخی و الگوهای قیمتی می پردازد. ممکن است که تریدر ها در جست و جوی الگوهای شمعی مثبت، برای مثال (الگوهای حمله گاو، الگوی سه شمعی و…) یا شاخص‌های فنی مثبت، مانند (اتفاق تلاقی خطوط روند، شاخص قدرت نسبی (RSI) و…) برای تشخیص زمان ورود یا خروج از بازار هستند.

2.تحلیل فاندامنتال (Fundamental Analysis):

بررسی اخبار و رویدادهای مرتبط با ارزها و عوامل اقتصادی از وظایف تحلیل فاندامنتال است. ممکن است که تریدرها در جست و جوی اخبار مرتبط با  همکاری‌ها، پروژه‌ها، به‌ روزرسانی‌های فنی و هرگونه اطلاعاتی که امکان تأثیر بر قیمت ارزها داشته باشد، باشند.

3.رویدادهای اقتصادی کلان (Macroeconomic Events):

 رویدادهای اقتصادی کلان شامل شاخص‌های اقتصادی مهم (مانند تورم، نرخ بیکاری، رشد اقتصادی) و تصمیمات بانک مرکزی می شوند، رویدادهای سیاسی امکان تأثیرگذاری بسیاری بر بازار ارزهای دیجیتال دارند. معمولا تریدر ها تلاش می کنند تا رویداد ها را به خوبی پیش بینی کنند و با توجه به اینکه چه میزان روی بازار تاثیر دارند، موقعیت مناسبی را برای ورود یا خروج از بازار ارزها انتخاب کنند.

یکی از مهم ترین نکته ها این است که تریدر ها باید یک نقشه مدیریت ریسک قدرتمند داشته باشند و توانایی ارزیابی در زمان های ریسک پذیر را داشته باشند و همچنین تجربه، آموزش و پیش ‌بینی مناسب بازار از راه تحلیل‌ های مختلف نقش مهمی در موفقیت ترید دارند.

کلام آخر: نکات مهم برای انتخاب بهترین ساعات ترید در ایران

برای معامله گران حرفه ای، ساعات کاری دارای اهمیت بسیاری است، زیرا ساعاتی که دارای نوسانات کمی است یا هیچ نوسانی ندارد، مساوی است با وقت تلف کردن و هیچ سودی برای سرمایه گذاران ندارد. بنابراین، انتخاب ساعات و روزهای ورود به بازار یک مسئله بسیار مهم است.

درنهایت لازم است بدانید که برای مشخص کردن بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال، با تحلیل های بسیار دقیق از نمودار های بازار و قیمت و همچنین آگاهی و مطالعه‌ی رویداد ها و اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال قادر هستید که بهترین تصمیم را بگیرید و درصورت اینکه نیاز به خدمات و ابزار های تحلیلی داشتید از نمودارهای زنده موجود در بورس ‌های ارز دیجیتال می توانید کمک بگیرید.

نظرات کاربران

ایمیل

نام

پیام شما

کپچا

کامنتی وجود ندارد

شما بحث را شروع کنید