کسب درآمد از انتشار تحلیل و سیگنال-کلیک کنید

3دلیل اقتصاد دانان برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال

1403/03/21 | 18:43

آلت تصاویر سیچک

3دلیل اقتصاد دانان برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال

در صورت خواندن این مقاله، برای ورود به بازار رمز ارزها و خرید و فروش ارز دیجیتال شما نیمی از راه را طی کرده اید و تنها به چند قدم نیاز دارید تا از طریق معاملات به درآمد زایی برسید. شما برای حفظ سرمایه خود بهترین راه را انتخاب کرده‌اید و تنها لازم است که به چند فاکتور مهم در مبحث بازار رمز ارزها توجه کنید. دلیل اینکه اقتصاددانان روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند چیست؟ در ادامه همراه ما باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

چرا ارز دیجیتال ارزش سرمایه گذاری دارد؟

زمانی که افراد در جست و جوی ۳٪ (بالاترین بازده تاریخی اوراق قرضه) یا ۹٪ (بالاترین بازده تاریخی بازار بورس) هستند، بازار ارز های دیجیتال تا ۳۰۰٪ رشد داشته است. این موضوع و این روند رشد باعث می شود تعداد افراد بسیاری وارد این بازار شوند و درنهایت ارزهای دیجیتال را به سبد دارایی‌ های خود اضافه کنند و همچنین شرکت های ارائه دهنده فناوری مالی به شکل همزمان قابلیت دسترسی به این ارز ها را ایجاد می کنند.

اکنون با ورود تعدادی از مقامات دولتی به این بازار فعال، ارز های دیجیتال نسبت به قبل رشد بیشتری داشته است و به بخشی از ارکان اصلی اقتصاد و فرم دیگری از پول متعارف جامعه تبدیل شده ‌اند. در حال حاضر تنها بیت کوین است که نامش در شبکه های اجتماعی برده می شود اما لازم است بدانید که مطابق با پیش ‌بینی اقتصاددانان به ‌زودی سایر ارزهای دیجیتال هم حضور پررنگی در خبررسان ‌ها خواهند داشت.

البته توجه کنید که به دست آوردن سرمایه از این راه کمی غیر باور است و ممکن است از خودتان سوال کنید که چطور می‌شود از هیچ پول تولید کرد!؟ درست است، تصور این بازار کمی دشوار است اما درنهایت نباید آن را نادیده بگیرید و البته بالعکس، یک دلیل محکم برای آموزش دیدن و کسب مهارت‌های مورد نیاز آن است چون به این شکل که پیش بینی کرده اند ارزهای دیجیتال و فرصت ‌های سرمایه گذاری در آن‌ها قرار نیست به این زودی‌ها ما را ترک کنند.

چرایی ورود به بازار ارز دیجیتال

1. کسب سود

از اصلی ترین دلیل برای وارد شدن به این بازار ارز های دیجیتال، می توان تمایل به کسب سود اشاره کرد. در این بازار فعال ارز های دیجیتال، راه و روش های بسیاری گسترده ای وجود دارد تا شما با توجه به سرمایه ای و علاقه ای که دارید یکی را انتخاب کرده و سپس وارد معاملات شوید و درنهایت به سود برسید.

2. نقد شوندگی بالا

شاید برای شما سوال باشد که نقدینگی چیست؟ نقدشوندگی به معنای تبدیل دارایی‌های ارزی، از جمله ارزهای دیجیتال، به پول نقد با قیمت مناسب است. یکی دیگر از دلایل اینکه اقتصاددانان روی ارز ها سرمایه گذاری می کنند نقدشوندگی بالا است؛ زیرا در زمان دلخواه خود این توانایی را دارند تا سرمایه و دارایی خود را به پول نقد تبدیل کنند، در حالی که در بازارهای سرمایه‌ گذاری دیگر این امکان وجود ندارد. جالب است بدانید که هر چقدر در یک بازار نقدینگی بیشتری وجود داشته باشد، آن بازار هم نیز دارای ثبات بیشتری خواهد بود. نقدینگی در ارزهای دیجیتال به عنوان توانایی و قابلیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون ایجاد نوسانات جدی در نرخ آن‌ها تعریف می ‌شود.

بنابراین در زمان معاملات و همچنین در زمان خرید دارایی‌، به نقدپذیر بودن آن ها توجه کنید تا در صورت ایجاد مشکل یا نیاز، دارایی خود را با ارزش بسیار بالایی به فروش برسانید. صرافی های بسیاری هستند که ارز های دیجیتال را نسبت به قیمت بازار خرید و فروش می کنند.

3. آینده ارزهای دیجیتال

از دیگر دلایل سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال می توان به پیشرفت مداوم تکنولوژی ‌ها اشاره کرد. پیشرفت های مداوم در سطح تکنولوژی‌ باعث می شود که بازار ارزهای دیجیتال توانایی ایجاد آینده ‌ای درخشان و تغییر صنعت نقل و انتقال پول را داشته باشد. پس لازم است که فرصت های سودآور را به خوبی تشخیص دهید تا بهره برداری صحیح، باعث موفقیت شما در این بازار شود.

به این نکته توجه کنید که بیشرفت و تغییرات در زمینه فناوری ها، نیازمند اطلاعات و آگاهی مداوم در بازار ارزهای دیجیتال است تا این امکان برای شما وجود داشته باشد که از فرصت‌هایی که این بازار ارائه می ‌دهد بهره ‌برداری کنید.

ارزش اضافی از کجا می آید ؟

دکتر میلاد صادقی: اقتصاد یک بازی کامل است. بازیکنان خوب سهم بیشتری از پول در گردش دارند. اما ویژگی های یک بازیکن حرفه ای چیست؟

  1. آن ها ارزش سنجی را بلد هستند.سرمایه گذاران موفق گول قیمت های اسمی یا اعداد بزرگ را نمی خورند. آن ها با توجه به معیار های عقلانی هر چیزی را ارزش سنجی می کنند. از ارزش سنجی با زمان، با نرخ بهره، با قواعد اقتصادی مالی و...
  2. آن ها قواعد بازی را بلد هستند. ثروتمندان با رمه ها حرکت نمی کنند، تا می توانند درگیر بازی های بدون منفعت نمی شوند. عموما تلاششان بر این است که طراح و کارگردان بازی باشند تا یک بازکن ساده.
  3. آن ها هوشمندانه تر تصمیم می گیرند. نه اینکه باهوش باشند، بلکه مناسب ترین تصمیم را می گیرند، به عبارتی تصمیم گیری سریع را تمرین کرده اند و با عوامل بنیادی در تصمیم گیری به خوبی آشنا هستند.
  4. آن ها اقتصاد، سیاست و رفتار شناسی را به خوبی آموزش دیده اند. زمانی که اقتصاد بلد باشیم، کمیابی را درک می کنیم و زمانی که با سیاست آشنا باشیم، بازی اجتماعی را خوب انجام می دهیم و در نهایت رفتار شناسی به ما کمک می کند تا به راحتی پیش بینی کنیم.

آقای محمد حسینی: یک تریدر عالی از دست دادن پول آن را اذیت نمی کند و آگاه است که این داستان، بخشی از بازار است. شما برای عالی بودن در ترید تلاش کنید نه برای کامل بودن و این مهم ترین نکته ای هست که هر معامله گری لازم است بداند.

بهترین سیستم معاملاتی وجود ندارد، Win rate  صددرصدی وجود ندارد، یک استراتژی بی نقص وجود ندارد و درنهایت لازم است که ما به صورت مداوم و مستمر تلاش کنیم که بهتر باشیم نه کامل. در صورتی که یک سیستم معاملاتی به شما سود می دهد همان را ادامه دهید و مدام دنبال عوض کردن سیستم معاملاتی خود نباشید. یک معامله گر موفق در طول 20 سال ممکن است چهار یا پنج بار سیستم خودش را تغییر دهد. لازم است که سیستم معاملاتی خود را مداوم مانیتور کنید و مداوم آن را بهینه کنید.

آقای محمد غفاری: اولین چیزی که در این مسیر لازم است بدانید این است که، همیشه دنبال بهانه ای برای معامله کردن نباشید. معامله کردن شامل مقدار زیادی صبر برای پیدا کردن موقعیت ورود و مقدار کمی صبر برای زیان است.

تاثیر ارزهای دیجیتال بر اقتصاد چیست؟

لازم است این موضوع را درک کنید که ارزهای دیجیتال تاثیری بسیار گسترده ای روی نوسانات روزانه قیمت دارند. موارد استفاده از ارزهای دیجیتال و فناوری‌های بلاک چین زیربنایی آن ‌ها با سرعتی تصاعدی در حال توسعه هستند.

برای وارد شدن به این بازار نیاز است بدانید که، رمز ارزها درست مانند هر ابزار یا فناوری دیگری دارای مزایا و معایبی هستند. تاثیراتی که ارز های دیجیتال می گذارند بسیار عمیق است. یکی از بزرگترین مزیت ها، مسلماً دسترسی است. از کارکرد های ارز های دیجیتال می توان به این اشاره کرد که نیاز اقتصاد به بانک‌های مرکزی را به کمترین میزان ممکن می رساند و این چنین باعث می شود سرمایه گذاران دارای آزادی بیشتری باشند و سپس اطلاعات مالی و دارایی خود را به شکلی دلخواه خود مدیریت کنند.

به دلیل در دسترس بودن آنها، ارزهای رمزپایه ممکن است شمول مالی را در سطح جهانی تشویق کنند. برای جمعیت های محروم و بدون بانک که یک میلیارد نفر از آنها تلفن همراه دارند استفاده از ارز های رمز پایه فرصتی برای گنجاندن مالی است. درحال حاضر، بیش از 1.7 میلیارد نفر حساب بانکی ندارند. بنابراین می توان استدلال کرد که ارزهای دیجیتال ذاتاً برای اقتصاد خوب هستند.

بررسی و انتخاب ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

قبل از شروع نیاز است که ارز دیجیتال مناسب را انتخاب کنید. برای انتخاب یک رمز مناسب عامل های بسیاری دخیل هستند. لازم است که با ماهیت آن ها آشنا شوید و هر چیزی را در رابطه با ارز دیجیتال موردنظر را خود بسنجید. برای ادامه ی این روند پیشنهاد می کنیم که ‌وایت پیپر یا کاغذ سفید آن را مطالعه کنید. کاغذ سفید را به عنوان یک شناسنامه برای توکن ها شناخته شده است که توسط شخص توسعه دهنده یا سازندگان آن نوشته شده و اهداف پروژه (منظور، پروژه‌ی ارز دیجیتال به عنوان یک محصول است، از ایده تا اجرا) را به تفصیل شرح می‌دهد.

برای دریافت تحلیل و سیگنال های رایگان ارز دیجیتال به این صفحه مراجعه کنید | سیچک

کلام آخر: آینده ارزهای دیجیتال چه خواهد بود؟

ارزش ارزهای دیجیتال در سال های گذشته با سرعت بسیاری افزایش داشته است، برای مثال می توانیم به رشد بیت کوین و همچنین ارزش اتریوم اشاره کنیم که نسبت به سال پیش چهار برابر شده است.

اما نکته ای که دارای اهمیت است، پایداری این ارزش ها است که دارای موقعیت بلند مدتی خواهند بود یا خیر! دکتر ریچارد اسمیت، در این مورد می‌گوید: «این فناوری رمزنگاری، بلاک چین و علاقه عمومی به آن در حال حاضر توسط نوعی تب سوداگرانه هدایت می‌شود.»

در این مقاله، تلاش کردیم تا دلایل اساسی برای سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال و تاثیرآن ها روی اقتصاد را بررسی کنیم. مطالعه این موارد می‌تواند به شما در اتخاذ تصمیمات سودآور در بازار ارزهای دیجیتال کمک کند.

نظرات کاربران

ایمیل

نام

پیام شما

کپچا

کامنتی وجود ندارد

شما بحث را شروع کنید