کسب درآمد از انتشار تحلیل و سیگنال-کلیک کنید

5/06/1402

معرفی 0 تا 100 کپی ترید

کپی ترید چیست ؟ | 0 تا 100 کپی تریدینگ

کپی ترید یا کپی تریدینگ چیست؟

برای فعالیت در بازار های مالی نیاز به صرف مهارت و زمان زیادی هست. مهارتی که برای بدست آورن آن نیاز به هزینه های زیاد مالی و زمانی است. به عنوان مثال اگر کسی قصد یادگیری تحلیل تکنیکال را دارد بایستی حداقل 6 ماه زمان بگذارد ، که بعد از آن مشخص نیست فرد موفق شود. بعد از تحلیل تکنیکال نوبت به یادگیری علم مدیریت ریسک و سرمایه و همچنین روانشناسی معامله است. علم هایی که هر جایی آموزش نخواهند داد.

عبارت کپی تریدینگ کمابیش خود را توضیح می دهد. در کپی تریدینگ شما یک تریدر حرفه ای و کارکشته را انتخاب کرده و سپس رفتار و استراتژی های او مو به مو برای شما به صورت خودکار و یا نیم خودکار تکرار میشود.. مثلا تریدر شما بر روی قیمت 1200 دلار «ETH» میخرد، سیستم به صورت خودکار برای شما بر روی همین قیمت در صرافی خودتان به صورت آنی اتریوم خواهد خرید. این خلاصه ای از کپی تریدینگ است .

البته سیستم کپی تریدینگ سیچک کمی متفاوت است ... در سیچک اگر تحلیلگر شما 100 دلار اتریوم تهیه کند برای شما 100 دلار یا حتی به نسبت درصد پرتفو خودتان اتریوم خریداری نمیشود! بلکه در سیچک ما به نسبت میزان تحمل ریسک،ضرر های متوالی تحلیلگر و سایر فاکتور ها حجم مناسب را انتخاب خواهد شد ، این موضوع میزان ریسک شما را بسیار بهینه خواهد کرد. و این همان علم مدیریت ریسک و سرمایه است.

ترید چیست؟

ترید یک مفهوم مهم در بازار های مالی می باشد که معنی خرید و فروش را می دهد. در بازار مالی افراد با خرید دارایی ها نظیر سهام، جفت ارز و یا ارز دیجیتال سعی در کسب سود دارند. کپی ترید درواقع قعنی کپی کردن خرید و فروش های یک تحلیلگر حرفه ای

مزایای Copy Trading چیست؟

کپی تریدینگ یک روش کاربردی برای تازه‌کاران است؛ تمام بخش‌های سخت معامله، از تحقیق گرفته تا بررسی احتمالات و سود و ضرر را تریدر انجام می‌دهد و شما فقط کافی است هر کاری که او انجام می‌دهد را تکرار کنید. برخی از پلتفرم‌های کپی تریدینگ نسخه دمو (Demo) دارند و از آن‌جایی که قرار نیست هزینه‌ای بپردازید، روش مناسبی برای آزمون و خطاست. بنابراین، هم با دارایی‌های خود ریسک نمی‌کنید و هم با چند ابزار معاملاتی آشنا می‌شوید. از آن‌جایی که تریدر و کپی تریدر هر دو سوار یک قایق هستند و معامله‌گر نیز همانند شما دارایی خود را به خطر می‌اندازد، می‌توان تا حدودی از استراتژی که معامله‌گر پیاده می‌کند، مطمئن بود.

انواع کپی تریدینگ

 • دستی
 • خودکار

کپی تریدینگ دستی چیست؟

شاید تجربه عضویت در کانال های تلگرامی VIP را داشته باشید. در این کانال ها سیگنال برای شما ارسال شده و شما به صورت دستی آن را در صرافی خود اعمال می کنید. به این روش کپی تریدینگ دستی می گویند زیرا شما سیگنال های تحلیلگر دیگری را به صورت دستی کپی می کنید.

کپی تریدینگ خودکار چیست؟

همان مثال قبلی کانال VIP را در نظر بگیرید اما اینبار سیگنال ها به صورت خودکار توسط سیستم در صرافی دلخواه شما کپی شود. در کپی تریدینگ خودکار دیگر شما نیاز به صرف زمان زیاد برای انجام معاملات ندارید و تمامی فعالیت ها به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد.

مزایای روش خودکار به دستی

 • عدم نیاز به صرف زمان در هر ساعت روز
 • رعایت خودکار مدیریت ریسک و سرمایه
 • نداشتن مشکلات مربوط به فیلترینگ تلگرام
 • ارائه گزارش دقیق از عملکرد تحلیلگر و حساب
 • عدم اشتباه یا تاخیر در ست کردن معاملات سیگنال ها

کپی ترید همه این مشکلات را حل خواهد کرد. در واقع کپی ترید خودکار فرایند دریافت سیگنال و اعمال آن به داخل صرافی را خودکار می کند. سیچک به عنوان یک پلتفرم که خدمات کپی تریدینگ را انجام می دهد به صورت ایمن به صرافی شما متصل شده و به جای شما معامله خواهد کرد. به محض ارسال سیگنال توسط تحلیلگر سیچک با توجه به قوانین مدیریت ریسک و سرمایه اردر های آن را به صورت خودکار داخل صرافی شما ست خواهد کرد..

سود کپی ترید چقدر است؟

سود کپی ترید تا حد بالایی به تحلیلگری که از آن کپی می‌کنید بستگی دارد. در کپی ترید ها ریسک ها توسط پلتفرم و یا تحلیلگر مشخص می‌شود. به همین دلیل میزان سودآوری مستقیم به عملکرد تحلیلگر وابسته است.

سیچک از چه صرافی هایی پشتیبانی خواهد کرد؟

درحال حاضر صرافی های زیر آماده استفاده می باشند که تعداد این صرافی ها به مرور افزایش خواهند یافت

 • کوینکس
 • کوکوین
 • بای بیت
 • نوبیتکس(به زودی)

پیشنهاد می شود: مطالعه مقاله کپی ترید در کوکوین
پیشنهاد می شود: مطالعه مقاله کپی ترید در بای بیت

کپی ترید در کوینکس

یکی از صرافی های مورد علاقه ایرانیان صرافی کوینکس است. شما میتوانید کپی ترید در این صرافی را به واسطه سیچک به راحتی فعال کنید. اگر تحلیلگر هسیتد و یا کانال سیگنال دارید میتوانید به کاربران خود به واسه سیچک کپی ترید در این صرافی را پیشنهاد دهید. برای آشنایی بیشتر میتوانید مقاله « کپی تریدینگ در کوینکس » را مطالعه کنید

کپی ترید در نوبیتکس

از صرافی های بزرگ ایرانیان صرافی نوبیتکس است. به زودی سیچک کپی ترید در این صرافی را نوبیتکس را برای کاربران خود و مخاطبین تحلیلگران مختلف فعال خواهد کرد.

مزایای پلفترم سیچک

 • عدم نیاز به صرف زمان در طول روز
 • رعایت کامل و حرفه ای مدیریت ریسک و سرمایه
 • دسترسی راحت و دسته بندی شده به تمامی سیگنال ها
 • محاسبه گزارش دقیق از عملکرد
 • مطمئن بودن
 • اطلاع رسانی پیامکی در صورت وجود مشکل
 • داشتن منتور اختصاصی

سیچک از چه معاملاتی پشتیبانی خواهد کرد؟

پلتفرم سیچک از تمامی معاملات بازار ارز دیجیتال در دو نوع اسپات و فیوچرز و نماد های مختلف پشتیبانی خواهد کرد.

سوالات متداول

1- هزینه کپی ترید چقدر است؟

سیستم کپی تریدینگ سیچک هیچ هزینه ای ندارد! بله هیچ هزینه ای !
شما تنها هزینه اشتراک تحلیلگر را پرداخت می کنید و ما از شما هیچ هزینه اضافه ای دریافت نخواهیم کرد.

2- امنیت حساب من چطور تامین خواهد شد؟

ما از رابط API که صرافی ها ارائه داده اند استفاده میکنیم . همچنین هنگام دریافت دسترسی تنها دسترسی معامله از شما خواهیم گرفت و شما دسترسی واریز و برداشت به ما نخواهید داد. پس امنیت دارایی های شما تامین خواهد شد. ضمنا ما یوزرنیم و پسورد شما را نخواهیم گرفت.

3- کپی تریدینگ چقدر زمان از من خواهد گرفت؟

هیچ نیازی به صرف زمان نیست. شما بدون دغدغه می توانید به فعالیت های روزانه خود برسید، اگر به هر دلیلی در فرایند ثبت سیگنال ها توسط سیچک مشکلی به وجود بیاید برای شما به صورت خودکار پیامک ارسال خواهد شد. تنها آن زمان بایستی آنلاین شوید و مشکل را دستی حل کنید.

4- آیا برای استفاده از کپی تریدینگ باید سیستم همیشه روشن باشد؟

خیر، برای استفاده از کپی تریدینگ نیازی به روشن بودن سیستم شما نیست.

5- چطور باید صرافی خود را به سیچک متصل کنم؟

فرایند اتصال صرافی به سیچک بسیار آسان است. کافیست وارد پنل کاربری خود در پلتفرم سیچک شوید،سپس از قسمت تنظیمات کپی تریدینگ فرم را پر کنید . ما در آن قسمت آموزش های لازم را قرار داده ایم.

6- ریسک کپی ترید چقدر است؟

کپی تریدینگ تنها یک ابزار است. شما در حال استفاده از تحلیل های تحلیلگر انتخابی خودتان هستید. اگر آن تحلیلگر عملکرد خوبی داشته باشد شما سود میکنید و در غیر این صورت ضرر خواهید کرد. ریسک شما به علت رعایت حرفه ای مدیریت ریسک و سرمایه کمتر است اما همچنان بازار های مالی ریسک بالایی دارند.

مراحل فعال سازی کپی ترید

1- ثبت نام در پلتفرم سیچک

ثبت نام بسیار آسان است. شما تنها با وارد کردن شماره خود می توانید ثبت نام خود را تکمیل کنید. کافیست از وارد صفحه ثبت نام(کلیک کنید) شوید

2- انتخاب تحلیلگر

از صفحه تحلیلگران(کلیک کنید) بین ده ها تحلیلگر جستجو کرده و با توجه به کارنامه آن ها و منتور خود یک نفر را انتخاب کنید و اشتراک آن را تهیه کنید.

3- تنظیمات را انجام دهید

وارد صفحه تنظیمات کپی ترید شوید و داده های مربوط به مدیریت ریسک و APIهای صرافی را وارد کنید.

تمام شد. از کپی ترید لذت ببرید